Перейти к содержанию

Функции генподрядчика | генеральное проектирование | генподряд | субподряд

Строительство

Строительная компания ООО "Ландорра" (г. Донецк) -
Функции генподрядчика

Урок "Зовнішня будова листка"

  1. Хід уроку
  2. 4. Вивчення нового матеріалу
  3. 5. Домашнє завдання

розділи:

Дидактична мета: формування уявлень про аркуші як елементарному бічному органі втечі.

Цілі за змістом:

  • Освітня - з'ясувати яка будова має лист, як можуть розташовуватися листя на пагоні, закріпити знання учнів про вегетативних органах рослини.
  • Розвиваюча - дати опис пристрою листа і показати, що воно відповідає його значенню, сформувати поняття: лист, листова пластинка, черешок, підстава листа, прилистки, простий лист, складний лист.
  • Виховна - виховувати екологічну грамотність учнів, показати значення листа в рослинному організмі.

Тип уроку: комбінований.

Методи навчання: частково-пошуковий, з елементами лабораторної роботи.

Форми організації пізнавальної діяльності: фронтальна, індивідуальна, групова.

Засоби навчання:

  1. Академічний шкільний підручник СФЕРИ "Біологія 6" Сухорукова Л.Н., Кучменко В.С., Колесникова І.Я., Воронін Л.В.
  2. Ілюстративний матеріал "Ботанічний древо" (додаток №1).
  3. Гербарій "Форма листової пластинки".
  4. Гербарій "Листя прості і складні"
  5. Живий об'єкт - кімнатні рослини: герань, циссус, гібіскус, фікус, хлорофітум, кислиця.
  6. Таблиця "Листорозміщення".
  7. Презентація.

Проблема, яку покликаний вирішити урок: особливості будови і значення листа вищих рослин.

Плановані результати навчання:

в результаті вивчення даної теми учні повинні знати:

  1. що таке лист, будова листа,
  2. форми листових пластинок;
  3. види і значення прилистников;

в результаті вивчення даної теми учні повинні вміти:

  1. знаходити відмінності в будові простих і складних листя,
  2. працювати з наочним матеріалом.

Підготовка до уроку. Учитель заздалегідь готує наочний матеріал.

План проведення уроку.

  1. Вступне слово вчителя.
  2. Активізація пізнавальної діяльності.
  3. Лист - бічний орган.
  4. Листя прості і складні.
  5. Прилистники.
  6. Листорозміщення.
  7. Закріплення вивченого матеріалу.
  8. Пояснення домашнього завдання.

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Актуалізація опорних знань

  1. Згадайте екскурсію в шкільний сад і назвіть особливості будови квіткових рослин (підказку побачите на "Ботанічному дереві").
  2. Розгляньте "Ботанічний древо" і дайте відповідь на наступні питання:
  • Що зобразив художник на малюнках під номерами 1а, б, в, 2г?
  • Що зображено на малюнках 3д, е, ж?
  • Що зобразив художник на малюнку 4?
  • Що зображено на малюнку 5?
  1. Вступне слово вчителя.

Що за круглий лист такий
Плаваючий на воді?
Він подібний до великої - превеликий
сковороді -
Ймовірно, неспроста
Так розрісся і набряк,
Що діаметр листа
Досягає метрів двох!
А в підводної частини лист
виключно м'ясистий
І нагадує він
Нам рослинний понтон.
Можна по таким листам,
За листами величезним,
Проходити як по мостах,
По мостах понтонних.
(Данилова Т.Б.)

4. Вивчення нового матеріалу

Як ви вже зрозуміли з вірша, сьогодні ми будемо вивчати зовнішню будову листка рослини, дізнаємося, які бувають листя, які функції вони виконують, як влаштовані прості і складні листя.

У листі відбувається процес, який відрізняє рослини від грибів і тварин - утворення органічних речовин. Листя беруть участь в випаровуванні води і газообміні.

Робота з термінами.

  • Лист - бічна частина пагона. Він складається з листової пластинки, черешка, підстави і прилистников.
  • Листова пластинка - це розширена частина листа.
  • Черешок - звужена стеблевідную частина листа.
  • Підстава листа - нижня частина черешка, яка пов'язує лист із вузлом стебла.
  • Робота з гербарних матеріалом.
  • Розгляньте рис. 4.7 в підручнику на с.18. знайдіть основні частини листа.
  • Розгляньте на гербарних примірниках просте листя. Відзначте у них: підстава, прилистки, черешок, листову пластинку. У всіх чи листя можна знайти ці частини?
  • Розгляньте рис.4.9 в підручнику на стор.18. Знайдіть на гербарних примірниках лиття черешкові і сидячі. Чим вони відрізняються?

Листя різних рослин відрізняються один від одного за кількістю листових пластинок.

  • Розгляньте рис.4.12 - листорозміщення. Знайдіть на гербарних примірниках рослини з черговим, супротивні і кільчастим листорасположения.
  • Зробіть висновок: чим простий лист відрізняється від складного? Наведіть приклади кімнатних рослин в кабінеті біології з простими і складними листям.
  • Листорозміщення - порядок розміщення листя на пагоні.

Листорозміщення - порядок розміщення листя на пагоні

  • Розподіліть рослини по розташуванню листя на стеблі. Відповідь оформіть у вигляді таблиці, в яку випишіть відповідні цифри:
  1. липа
  2. бузок
  3. береза
  1. клен
  2. олеандр
  3. яблуня
  1. кропива
  2. Вороний очей
  3. Подмаренник.

Листорозміщення Мутовчатое Чергове супротивні

  • Розгляньте "Ботанічний древо". Що зображено на малюнку 6, 7? Якого малюнка немає на цій гілці?
  • Як ти назвеш гілку 11-14? Як називаються листя, зображені на цих малюнках?
  • Порівняйте лист каштана і осики.

5. Домашнє завдання

§ 18, вивчіть розташування і різноманітність листя ваших кімнатних рослин, заповніть таблицю:

Назва рослини Тип листової пластинки (простій або складний лист) Лист стебловий або сидячий Листорозміщення

Додаток 1

13.04.2009

Що зображено на малюнках 3д, е, ж?
Що зобразив художник на малюнку 4?
Що зображено на малюнку 5?
У всіх чи листя можна знайти ці частини?
Чим вони відрізняються?
Зробіть висновок: чим простий лист відрізняється від складного?
Що зображено на малюнку 6, 7?
Якого малюнка немає на цій гілці?
Як ти назвеш гілку 11-14?
Як називаються листя, зображені на цих малюнках?

Строительная компания ООО "Ландорра": г. Донецк, ул Собинова, 151, тел. 385-66-14, тел. 385-66-15, e -mail: [email protected]

Главная | Проектирование | Строительство | Электроснабжение | Наши работы | Диспетчеризация | Аренда спецтехники | Контакты | Карта сайта


Назад к содержанию | Назад к главному меню